Max1

MAX 1 Professionel Støvsuger

 

Info om støvsugeren.

Kompakt og robust støvsuger af høj kvalitet, metalbeholder, nem at manøvrere.

Stofpose på 12 Liter, parkeringsbeslag for mundstykke, 2,5m lang slange, praktisk kabel holder.

Med den store sugestyrke og lange rækkevidde, på 19m, er MAX 1 en støvsuger der kan leve op til selv den krævende støvsugning.

 

Tekniske data :

 

1400 W motor 230 volt

 

Sugeevne: 2900 mm.Vs.

Sugeeffekt max: 425Watt

Støjniveau 1m: 68dB

Højde: 320 mm.

Diameter: 380 mm.

Pose kapacitet: 12 liter.

Ledning: 15 m. aftagelig

Vægt uden tilbehør: 6,2 kg.

 

 

Kan købes hos følgende forhandlere.

 

Mangler DU/I rengøringsvogne klik her

 

Fnugfri Silkeborg

Drewsensvej 58

8600 Silkeborg

Tlf 8682 2344

Mail: Silkeborg@fnugfri.dk

 

Fnugfri Herning

Østergade 38

7400 Herning

Tlf 9712 0957

Mail: Herning@fnugfri.dk

 

Fnugfri Viborg

St. Sct. Hans Gade 8

8800 Viborg

Tlf 8661 1455

Mail: Viborg@fnugfri.dk

 

Fnugfri Skive

Bjørnevej 2

7800 Skive

Tlf 9752 3799

Mail: Skive@fnugfri.dk

 

Fnugfri Holstebro

Struervej 8

7500 Holstebro

Tlf 9742 0320

Mail: Holstebro@fnugfri.dk

 

Fnugfri Odense

Nyborgvej 60

5000 Odense C

Tlf 6612 0390

Mail: Odense@fnugfri.dk

 

Acanti A/S

Mariendalsvej 2A

8800 Viborg

Tlf 7010 1015

Mail: info@acanti.dk